Udržateľné riešenie bez použitia rúk vo Fakultnej nemocnici v Aalborgu

Vo Fakultnej nemocnici V Aalborgu pomohol TASKI SWINGOBOT 2000 dať udržateľné čistiace operácie do popredia.

Fakultná nemocnica v Aalborgu Fakultná nemocnica v Aalborgu

 

Zhrnutie 

Fakultná nemocnica v Aalborgu pozostáva z niekoľkých oddelení a budov, ktoré sa nachádzajú v širšom okolí mesta. Základná údržba podlahového čistenia je nepretržitou výzvou vzhľadom na logistické požiadavky a veľkosť kombinovaných plôch týchto zariadení. Výsledkom bolo, že Fakultná nemocnica začala hľadať efektívnejšie a udržateľnejšie riešenie čistenia, ktoré im pomôže pri riešení tejto každodennej úlohy. Potom, ako urobila prezentácia výrobkov dojem na nemocnicu, rozhodli sa, že do svojich procesov implementujú riešenie TASKI SWINGOBOT 2000 od spoločnosti Diversey. Robotický stroj na starostlivosť o podlahu bez použitia rúk, TASKI. SWINGOBOT 2000 je navrhnutý tak, aby zvyšoval produktivitu a zároveň znižoval spotrebu zdrojov vrátane vody a čistiacich chemikálií.

TASKI Swingobot 2000

Výzva 

Univerzitná nemocnica v Aalborgu je najväčšou nemocnicou v severnom regióne Dánska. Jej zariadenia sa nachádzajú v južných a severných okresoch krajského hlavného mesta Aalborg. Zahŕňa celý rad zariadení vo Fars., Hobro a Thisted, ako aj množstvo satelitných budov v Havrevangene, Vesterbro, Kastetvej a Nybrovej. V rámci svojej pôsobnosti má nemocnica aj niekoľko oddelení. Patrí k nim ušné, nosné a krčné oddelenie, očné a dialyzačné oddelenia nachádzajúce sa v Hjorringu a ortopedická klinika a chirurgické oddelenia nachádzajúce sa v Hjorringu a Frederikshavn.

 

Ak sa plocha podlahy všetkých týchto zariadení skombinuje, dôležitou výzvou môže byť udržiavanie nepretržitej čistoty a hygieny, ktoré sú pre nemocnicu rozhodujúce. S približne 6 500 zamestnancami a veľkým počtom pacientov a návštevníkov, ktorí denne vstupujú do týchto zariadení, je veľa vecí, ktoré je potrebné zvážiť pri udržiavaní požadovanej vysokej úrovne hygieny. Túto výzvu ešte znásobuje rozsiahle geografické rozloženie mnohých zariadení a oddelení nemocnice.

 

V dôsledku toho bolo prijaté rozhodnutie nájsť alternatívne riešenie, ktoré by pomohlo zmierniť túto záťaž, a zároveň výrazne zvýšiť efektívnosť upratovacieho tímu nemocnice. Riešenie, ktoré nemocnica hľadala, však nebolo poháňané iba potrebou efektivity. Fakultná nemocnica vždy hľadá nové spôsoby, ako inovovať a zvýšiť udržateľnosť svojich operácií. Preto bolo rovnako dôležité implementovať riešenie, ktoré by nemocnici tiež pomohlo splniť túto požiadavku.

Obrazovka TASKI Swingobot 2000

Riešenie 

Hľadanie udržateľnejšieho riešenia v nemocnici sa skončilo po prehliadke ukážok schopností TASKI. SWINGOBOT 2000. Robotická starostlivosť o podlahu bez použitia rúk, vlajková loď spoločnosti Diversey, bola špeciálne navrhnutá tak, aby poskytovala vysokú produktivitu a minimálnu spotrebu zdrojov. Morten Kristein, vedúci konzultant vo Fakultnej nemocnici v Aalborgu, bol okamžite ohromený. Rozhodnutie padlo a investovali do dvoch strojov od spoločnosti Diversey, ktoré pomôžu dosiahnuť ciele nemocnice: „Stroje TASKI. SWINGOBOT 2000 sme sa rozhodli používať v roku 2017. Začať ich používať bolo veľmi ľahké, pretože sa jednoduché na použitie. Používame dva roboty, päťkrát týždenne a každý deň sú v prevádzke asi štyri hodiny. Odhadujeme, že zariadenie TASKI. SWINGOBOT vyčistí okolo 9000 m v každej zmene.“

 

Zariadenie TASKI. SWINGOBOT 2000 je iba jedným z inteligentných riešení bez použitia rúk, ktoré ponúka spoločnosť Diversey na zlepšenie čistiacich schopností zákazníkov. Jeho inovatívne technológie a vlastnosti Intelli – základné prvky radu TASKI. – umožňujú rýchle a efektívne čistenie v rôznych odvetviach. Zariadenia SWINGOBOTS sú užitočné najmä v lekárskom prostredí, kde je absolútne nevyhnutné udržiavať vysoký hygienický štandard.

 

Intuitívne ovládanie zariadení TASKI. SWINGOBOT 2000 je mimoriadne jednoduché na obsluhu a údržbu a je vybavené najnovším zabudovaným telemetrickým systémom. To zaisťuje, že softvér dokáže nepretržite komunikovať prostredníctvom svojich sonarov, laserov a ďalších snímačov, ktoré zase zaisťujú bezpečnú a efektívnu navigáciu v nemocničných zariadeniach.

 

Medzi funkcie Intelli patria riešenia IntelliDose, IntelliFlow, IntelliTrail a Aquastop – to všetko pomáha minimalizovať zbytočné plytvanie a zlepšovať udržateľnosť. Po implementácii zistila Fakultná nemocnica, že systém IntelliDose pomohol efektívne vypočítať a dodať optimálne množstvo chemikálie pre vybranú úlohu alebo typ podlahy. To pomohlo minimalizovať spotrebu chemikálií a možnosť ľudskej chyby odstránením potreby dohadov personálu zaoberajúcim sa čistením.

 

Automatizovaný systém IntelliFlow pomohol nemocnici rovnako regulovať dodávku vody na základe zariadenia a jeho polomeru otáčania. Pomocou úprav v reálnom čase umožňuje zariadenie IntelliFlow modulovať tok čistiaceho roztoku tak, aby sa znížila spotreba vody a znížilo sa plnenie nádob, pričom sa súčasne znížia aj prevádzkové náklady.

 

Vďaka všetkým spoločným funkciám Intelli dokázala nemocnica ľahko prispôsobiť spotrebu tak, aby vyhovovala najlepším environmentálnym postupom, a poskytla úplnú autonómiu v tom, ako chcela nemocnica stroje využívať. Pretože môže zariadenie SWINGOBOT pracovať samostatne, dokáže ušetriť prevádzkové náklady až o 70 %, pričom neustále poskytuje rovnakú vynikajúcu kvalitu čistenia pri každom použití.

Používanie zariadení TASKI Swingobot 2000

Výsledky

Fakultná nemocnica v Aalborgu bola ohromená výsledkami dosiahnutými od začiatku používania TASKI. SWINGOBOT 2000. Robotické riešenie bez použitia rúk pomohlo revolúcii v čistiacich operáciách tým, že uvoľnilo upratovací personál na vykonávanie ďalších úloh v rámci nemocnice. Produktivita bola zefektívnená a úlohy spojené s čistením boli dokončené v efektívnejších časových rámcoch ako predtým.

 

Morten Kristein hovorí: „Robot je dôslednejší. Stále si udržiava rovnakú rýchlosť. Vplyv na účinnosť je významný. Používanie zariadení SWINGOBOT znamená, že teraz máme ďalšieho člena upratovacieho personálu, ktorého môžeme prideliť na iné úlohy. Vyžaduje sa len občasná kontrola zariadenia s cieľom overiť si, či všetko funguje hladko.“

 

Zariadenie TASKI SWINGOBOT 2000 dokázalo pomôcť nemocnici s prioritou urobiť čistiace operácie oveľa udržateľnejšie. Dosiahlo sa to zavedením rozsahu kontrol, ktoré majú teraz nad svojimi čistiacimi úlohami.

 

Morten Kristein pokračuje: Zariadenie TASKI SWINGOBOT 2000 je oveľa šetrnejšie k životnému prostrediu v porovnaní s inými strojmi, pretože spotrebuje o 75 % menej vody. Som presvedčený, že je dôležité, aby sme ako nemocnica skúmali a investovali do nových technológií a aby boli efektívnejšie v prospech našich zamestnancov a našich pacientov. Myslíme si, že zariadenie TASKI. SWINGOBOT 2000 má určite veľký podiel na dosahovaní tejto vízie.“

 

Použitím inovatívnych funkcií Intelli zariadení TASKI SWINGOBOT 2000 na riadenie a sledovanie kompletného čistiaceho využitia sa odpad z nemocnice výrazne znížil – ušetrili sa peniaze aj zdroje energie. Zároveň to umožnilo nemocnici zamerať sa na využitie výhod udržateľnosti a zvýšenej produktivity inde.

 

Vedúci konzultant Morten Kristein uzatvára: „Zariadenia TASKI SWINGOBOT 2000 by som určite odporučil aj iným nemocniciam. Hneď, ako to dovolí náš rozpočet, budeme sa usilovať o rozšírenie tohto riešenia a zakúpenie ďalších robotov Diversey. Tým zabezpečíme, že naše upratovacie režimy budú v budúcnosti naďalej účinnejšie a udržateľnejšie v prospech nemocnice a všetkých našich pacientov a návštevníkov.“

 

Celý príbeh si môžete stiahnuť tu